Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki Rejestracja  Zaloguj  Album  Download

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Heihachiro
2009-08-01, 17:02
Państwo szczytów
Autor Wiadomość
Heihachiro 
Nolife Bezczelnik
Let me survive...


Exp: 50
Całkowity exp: 8980
Punkty Życia: 740/740
Chakra Fizyczna: 500/520
Chakra Duchowa: 550/570
Taijutsu: 40
Ninjutsu: 40
Genjutsu: 30
Inteligencja: 50
Siła: 30[90!]
Szybkość: 30[150!]
Wytrzymałość: 40
Znajomość Pieczęci: 30
RYO: 190
Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 25 Sty 2008
Posty: 866
Skąd: Hagane Gakure
Wysłany: 2009-08-01, 17:01   Państwo szczytów  

Państwo Szczytów

Geografia:
Widziałem dwa dumne, szare smoki z grzbietami najeżonymi kolcami, które chroniły swe dziecko przed płomieniami i sztormami.
(słowa pierwszego władcy - Uboshita Matsuo)


Państwo Szczytów leży wśród trzech pasm górskich:
– Gurei Sangaku (Szare Góry)
– Genzon Sangaku (Żywe Góry)
– Nai Sangaku (Martwe Góry)

Gurei Sangaku od północy całkowicie otaczane są przez Nai Sangaku, natomiast odpołudnia chronią je Genzon Sangaku, choć już nie tak szczelnie. Jest dość długi odcinek gdzie pasmo Szarych Gór jest dłuższe od swych “obrońców” i może obserwować bezkres oceanu. Rozciąga się tutaj długa, pusta plaża. Wszyscy wiedzą, że tutaj gór strzeże Hagane Gakure (Ukryta Wioska Stali)

Z jednej strony graniczy z państwem Ognia z drugiej z morzem, na którym utrzymuje się państwo Wody. Sam teren jest bardzo nieprzyjazny dla jakiegokolwiek rolnictwa poza pasmem ziemi dzielącym Nai Sangaku od Genzon Sangaku w północnej części kraju. Większość ludzi żyje z pasterstwa. Nieliczne strumienie górskie sprawiają, że woda jest bardzo cenna. Większość wiosek i miast wyszukuje pośród gór podziemne rzeki, które są ich utrzymaniem. Z minerałami sprawa wygląda inaczej. O ile zewnętrzne pasma posiadają jedynie nieliczne złoża węgla o tyle Gurei Sangaku pełne są pokładów rozmaitych, niezwykłych metali. Wielu twierdzi, że o magicznych właściwościach. Dlatego i góry i państwo Szczytów chronią tego skarbu jak tylko potrafią.

Sprawia to, że Państwo Szczytów jest krajobrazem smutnym i na pierwszy rzut oka martwym. Bezbarwne miasta nie wyróżniają się na tle gór i wydają się nie istnieć. Brak rzek i pól sprawia, że tylko pasterze należą do ludzi których można spotkać poza osadami. A jeśli idzie o Gurei Sangaku? W interesie państwa leży aby wyglądały one na opuszczone. Lepiej aby nikt obcy nigdy nie odnalazł ukrytych tutaj kopalni.

Miasta, osady, ludzie:
Kolejny raz wzeszło słońce oblewając swymi promieniami morze i złoty piasek plaży. Kolejny raz jego promienie trafiły na góry i zginęły w szarości Państwa Szczytów. Po raz kolejny świat zrozumiał, że Państwo Szczytów nie potrzebuje słońca. Nie potrzebuje niczego. Tutaj wszystko żyje własnymi regułami.


Ze względu na niewielką ilość podziemnych źródeł ludzie zbierają się w okół nich tworząc miasta. Jest ich niewiele, ale są dość duże. Najbardziej charakterystyczna jest ich wielopiętrowość wymuszona przez górskie położenie. Dzięki temu są też trudniejsze do zdobycia. Sama architektura stawia na funkcjonalność ponad efektowność toteż zachowane są jedynie podstawowe wymogi kultury architektonicznej. Nawet sama stolica, Tsuma jest bardzo skromna, a największym wyróżnikiem jest po prostu jej olbrzymi rozmiar oraz pałac rodu Uboshita, który mimo swej prostoty, przeraża wysokością (20 pięter). Chyba warto dodać, że większość bogaczy w tym terenie woli budować się w górę ze względu na niewielką ilość miejsca do użytku. Charakterystyczne są też tutaj umocnienia anty lawinowe, które łączone są z wieżami obserwacyjnymi i punktami obrony przed możliwymi atakami wrogów. Zamiast wiosek pojawiają się wędrowne plemiona pasterzy. Spotkać można ich tylko w najniższych partiach gór gdzie można natrafić na rzeczki i trawę.Sami mieszkańcy (około 20 mln) są w większości ludźmi pozbawionymi potrzeb o charakterze duchowym, przyzwyczajeni do ciężkich warunków i potrafiący radzić sobie w wielu sytuacjach. Niestety oznacza to brak wielu artystów, ale właśnie z tego państwa wywodzą się znani architekci wojskowi czy zbrojmistrze lub płatnerze.

Polityka i wojsko:
Bierzmy przykład z naszych gór. Chrońmy naszego dobytku.
(słowa pierwszego władcy- Uboshita Matsuo podczas wojny z państwem Ognia)


Państwo Szczytów prowadzi bardzo zachowawczą politykę. Zdając sobie sprawę z tego, że cenne metale Gurei Sangaku są cenne w oczach sąsiadów, stara się bronić swych granic i suwerenności. Nie utrzymuje z nikim żadnych kontaktów poza handlowymi. Za makabryczne sumy sprzedaje cenne stopy mogąc dzięki temu się utrzymywać i wzmacniać własną obronę.
Dynastią rządzącą od samego początku istnienia państwa jest ród Uboshita. Obecnie u władzy jest już trzeci z kolei przedstawiciel tej dynastii, Uboshita Murei, człowiek rozsądny choć przez wielu uważany za żyjącego bardziej w świecie zmarłych niż żywych. Może dlatego, że jego żona i dwoje dzieci zginęło w pożarze. Pozostała mu tylko najmłodsza córka, która będzie musiała zostać kolejnym władcą jeśli sprawy się nie zmienią.

Obrona państwa jest doskonale zorganizowana. Góry najeżone są fortyfikacjami obronnymi, które obsadzają doskonale wyszkoleni żołnierze. Co prawda wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że najdoskonalszym typem żołnierza jest Shinobi, ale nikogo nie stać na utrzymanie ich w tak dużej liczbie. Mimo tego państwo Szczytów posiada własną Ukrytą Wioskę. Jest to Ukryta Wioska Stali, ale jej wkład militarny jest kwestią finansów państwa w danym roku. Trzonem armii są wojska regularne składające się z pięćdziesięciu tysięcy (50 000) żołnierzy zawodowych oraz drugiego tyle poborowych. Jest to bardzo duża liczba wojska jak na tak małe państwo, tym bardziej gdy dodać do tego fakt posiadania jeszcze elitarnych oddziałów, składających się z 10 000 żołnierzy, zwanych Yuurei. Połowa z nich stale broni stolicy, druga pełni rolę obrońców najbardziej zagrożonych miejsc na granicy z państwem ognia. Yuurei są żołnierzami wyszkolonymi tak dobrze, że w grupie mogą być śmiertelnym zagrożeniem nawet dla Shinobi. Przechodzą oni nawet podstawowe szkolenie w rozróżnianiu iluzji.

STATYSTYKI:

UWAGA: statystyki odnoszą się do TYPOWEGO przedstawiciela danej formacji.

POBOROWY:
Tai: 15
Int: 10
Str: 15
Szy: 10
Wyt: 15
Uzbrojenie: Naginata lub inna broń długa jak Bo czy Yari.

ŻOŁNIERZ:
Tai: 20
Int: 15
Str: 20
Szy: 15
Wyt: 20
Uzbrojenie: Naginata lub inna broń długa jak Yari lub Dai-Kyu. Zbroja dająca + 5% do Obrony
Umiejętności: Dai-kyu (Gdy posiada łuk)

YUUREI:
Gen: 20
Tai: 30
Int: 20
Str: 25
Szy: 20
Wyt: 25
Uzbrojenie: Naginata lub inna broń długa jak Yari, Dai-kyu, Katana i Wakizashi. Zbroja dająca + 10% do obrony. Cała broń wykonana z któregoś ze specjalnych metali.
Umiejętności: +5% do trafienia w zwarciu z użyciem dowolnej broni długiej, Dai-kyu.

Generał YUUREI <30 Generałów>:
Gen: 30
Tai: 40
Int: 30
Str: 35
Szy: 35
Wyt: 35
Uzbrojenie: Daikatana lub Ono. Zbroja dająca + 10% do obrony. Cała broń wykonana z któregoś ze specjalnych metali.
Umiejętności: Styl Walko Ono, Gouken, Specjalny styl dający + 20% do obrony i ataku, Specjalna autorska umiejętność <Nieznana, każdy ma inną>.

Historia państwa:
Uwaga: Akcja w której rozgrywa się gra to jakieś 1000 lat po wydarzeniach z Naruto, żeby nie mieszać się w linię głównej fabuły. Jest to tylko skrót historii


Początkowo góry te były siedliskiem przestępców i poszukiwaczy skarbów, podobnych do Uboshity Masuto, któremu udało zebrać się w całość ich największą grupę. W ten sposób stworzył dość duże centrum wypadowe do kopalni wśród Szarych Gór. Osada ta nazywała się Tsuma i nazywa się tak do dnia dzisiejszego. Niestety w tamtych czasach wydobycie metali było wyjątkowo niebezpieczne ze względu na Kabikuto, ogromne głupie stworzenia, które żywiły się metalem. W obronie swoich spiżarni były zdolne zabijać górników. Problem był nierozwiązywalny przez bardzo długi czas, ale niewielkie dochody i tak były wystarczające. Na tyle by za panowania pierwszego Uboshity, Państwo Ognia zainteresowało się górami i chciało je wchłonąć we własne granice. Cała wojna zatrzymała się na zachodnich górach gdzie zginęły tysiące żołnierzy. Stąd też pochodzi ich nazwa, Martwe Góry. Kilka lat później wybuchła kolejna wojna z Państwem Ognia, jednak ta nie doszła skutku. Przywódca wrogiej armii zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach. Niektórzy doszukują się tutaj początków Ukrytej Wioski Stali. Po podpisaniu paktu, Państwo Ognia stało się głównym rynkiem zbytu na cenne metale, ale w zamian przysięgło zaprzestać ataków. Mimo wszystko armia Państa Szczytów wzrosła trzykrotnie.
Przy rozwijającym się zapotrzebowaniu na wydobycie Kabikuto były plagą nie do zniesienia, a obok nich pojawiła się kolejna. Bardzo silna grupa przestępców, którzy osiedli się na plażach skąd mieli pełen dostęp do Szarych Gór. Nazywali się rodem Ekiguchi, a dzięki swej sile nie robili sobie nic, ani z górskich potworów, ani z oddziałów wojskowych. Okazali się jeszcze bardziej problematyczni niż bestie. Gospodarka państwa stanęła w kryzysie na najbliższe dziesięć lat. Jednak, w nie do końca jasny sposób, Ekiguchi zgodzili się bronić kopalni zamiast je okupować. Z biegiem lat wyszło im to na dobre, a sami stali się jednym z silnych rodów wojowników.
Dalsze losy państwa wydawały się być spokojne, a z pokolenia na pokolenie górnicy zagłębiają się coraz bardziej w szare góry poznając kolejne niezwykłe metale, które dają państwu rozwój i siłę.
Obecnym władcą jest Uboshita Murei, trzeci władca rodu Uboshita...
_________________
STAN FIZYCZNY: Pijany
STAN PSYCHICZNY: Pijany
WZ: -10 [5CF/3 tury]
Qi: 100/100

Karta Postaci

Theme Song
Tora Song
Madness Begins


Ostatnio zmieniony przez Ryouji Saikoro 2010-02-06, 22:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik: 


Wygaśnie za Dni
 
 
 
 
 
 
 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template bLock v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Toplista Naruto - Power of ninja ..::NARUTO-ZONE::.. PBF - Toplista gier PBF .: ANIME TOP100 :. TopLista Naj Stron ANIME I MANGI
Strona wygenerowana w 0.06 sekundy. Zapytań do SQL: 13